Resultater fra weekendens turneringer
Akademi

Resultater fra weekendens turneringer

19 jan 2020

Se alle resultater fra dette års Kai Thor Cup og BC Catering Cup.

Kai Thor Cup og BC Catering Cup er i fuld gang, og her på siden bliver der løbende opdateret med resultater, så snart kampene er fløjtet af.

SLUTPLACERINGERNE
Kai Thor Cup:
1. Odense Boldklub
2. FK Jablonec
3. BK Häcken
4. Vitesse Arnhem
5. VRS Academy
6. Union Berlin
7. Pogon Szczecin
8. IFK Norrköping

BC Catering Cup:
1. AaB
2. Vitesse Arnhem
3. Odense Boldklub
4. Pogom Szczecin
5. BK Häcken
6. Union Berlin
7. IFK Norrköping
8. FK Jablonec

Kai Thor Cup (U19):
Gruppe A:
Fredag 17. januar kl. 16.45 IFK Norrköping - Vitesse 0-2
Fredag 17. januar kl. 17.00 OB - Union Berlin 2-0

Lørdag 18. januar kl. 13.15 IFK Norrköping - OB 1-2
Lørdag 18. januar kl. 13.15 Vitesse - Union Berlin 2-1

Lørdag 18. januar kl. 17.00 OB - Vitesse 2-1
Lørdag 18. januar kl. 17.00 Union Berlin - IFK Norrköping 2-1

Placering Hold K V U T Mål Pts
1 OB 3 3 0 0 6-2 9
2 Vitesse Arnhem 3 2 0 1 5-3 6
3 1. FC. Union Berlin 3 1 0 2 3-5 3
4 IFK Norrköping 3 0 0 3 2-6 0

Gruppe B:
Fredag 17. januar kl. 15.30 VRS Academy - BK Häcken 0-1
Fredag 17. januar kl. 18.00 FK Jablonec - Pogon Szczecin 2-1

Lørdag 18. januar kl. 12.00 Pogon Szczecin - VRS Academy 1-4
Lørdag 18. januar kl. 12.00 BK Häcken - FK Jablonec 0-2

Lørdag 18. januar kl. 15.45 Pogon Szczecin - BK Häcken 1-2
Lørdag 18. januar kl. 15.45 FK Jablonec - VRS Academy 3-2 (efter straffe)

Placering Hold K V U T Mål Pts
1 FK Jablonec 3 2 1 0 7-3 8
2 BK Häcken 3 2 0 1 3-3 6
3 VRS Academy 3 1 1 1 4-7 4
4 Pogon Szczecin 3 0 0 3 3-8 0

Søndag 19. januar
Placeringskamp (7./8.) kl. 10.00 Pogon Szczecin - IFK Norrköping (bane 2) 1-0
Placeringskamp (5./6.) kl. 11.15 VRS Academy - 1. FC Union Berlin (bane 2) 3-1
Placeringskamp (3./4.) kl. 12.30 BK Häcken - Vitesse Arnhem (bane 3) 1-0 (efter straffe)
Finale 14.30 FK Jablonec - OB (bane 2) 1-2

Gruppe A:
Fredag 17. januar kl. 16.45 AaB - Union Berlin 3-1
Fredag 17. januar kl. 18.00 IFK Norrköping - Pogon Szczecin 1-2 (efter straffe)

Lørdag 18. januar kl. 09.30 IFK Norrköping - AaB 0-3
Lørdag 18. januar kl. 09.30 Pogon Szczecin - 1. FC Union Berlin 3-2 (efter straffe)

Lørdag 18. januar kl. 13.15 AaB - Pogon Szczecin 2-0
Lørdag 18. januar kl. 14.30 Union Berlin - IFK Norrköping 2-1

Placering Hold K V U T Mål Pts
1 AaB 3 3 0 0 8-1 9
2 Pogon Szczecin 3 0 2 1 5-5 4
3 Union Berlin 3 1 1 1 5-7 4
4 IFK Norrköping 3 0 1 2 2-7 1

Gruppe B:
Fredag 17. januar kl. 15.30 OB - Vitesse 0-1
Fredag 17. januar kl. 18.15 FK Jablonec - BK Häcken 0-1

Lørdag 18. januar kl. 10.45 OB - FK Jablonec 7-0
Lørdag 18. januar kl. 10.45 Vitesse - BK Häcken 2-1

Lørdag 18. januar kl. 14.30 BK Häcken - OB 0-3
Lørdag 18. januar kl. 14.30 Vitesse - FK Jablonec 2-0

Placering Hold K V U T Mål Pts
1 Vitesse 3 3 0 0 5-1 9
2 OB 3 2 0 1 10-1 6
3 BK Häcken 3 1 0 2 2-5 3
4 FK Jablonec 3 0 0 3 0-10 0

Søndag 19. januar
Placeringskamp (7./8.) kl. 10.00 FK Jablonec - IFK Norrköping (bane 3) 1-4
Placeringskamp (5./6.) kl. 11.15 BK Häcken - 1. FC Union Berlin (bane 3) 1-0
Placeringskamp (3./4.) kl. 12.30 OB - Pogon Szczecin (bane 4) 4-2
Finale: kl. 12.45 Vitesse Arnhem - AaB (bane 2) 2-3

Vi bruger cookies, for at gøre oplevelsen bedre for dig. Læs vores cookie- og privatlivspolitik