Annonce

Nyt fra U15
U15 tager til Kevin de Bruyne Cup
08 jun 2023Annonce
I dag hopper U15-drengene på bussen og vender snuden mod Holland, hvor store modstandere venter til Kevin de Bruyne Cup.
Annonce
Selvom sæsonen i U15-Ligaen ikke helt er slut endnu, venter der andre udfordringer i denne weekend for U15-holdet, da de i dag rejser til Belgien, hvor de er inviteret til at deltage i verdens største ungdomsturnering, Kevin de Bruyne Cup
I løbet af weekenden får de mulighed for at teste deres udvikling mod nogle af verdens største akademier i en turnering bestående af store navne som Real Madrid, FC Barcelona, Manchester City og mange flere.
I turneringens første fase er vi landet i gruppe med FC Bayern München og SE Palmeiras, som vi møder henholdsvis kl. 11.30 og kl. 14.30 på lørdag.
Held og lykke, drenge!
Lige nu

18 timer siden
3F Superliga
Udebanekamp i Lyngby rykkes

19 timer siden
Landshold
To striber udtaget til U18-landsholdet

21 timer siden
Øens Hold
Tilmelding til Orifarm Øens Hold er fuld i gang

23 timer siden
3F Superliga
Varm op i fanzonen inden kampen mod Lyngby Boldklub!

2 dage siden
Oddset Pokalen
Vi møder FC Fredericia i 4. runde af Oddset Pokalen

2 dage siden
Akademi
To striber udtaget til U17-landsholdet

2 dage siden
Oddset Pokalen
- Vi er nødt til at vinde næste kamp, alt andet er ligegyldigt

2 dage siden
Oddset Pokalen